انجام پروژه های تحقیقاتی در حوزه‌ مهندسی هوافضا

۱۴۰۰/۱۲/۰۳
  • حمید ربیعیان
  • شناسه خبر: 25

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه امیرکبیر، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان صنایع هوایی با هدف توسعه همکاری های تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی امضا شد.

این تفاهم نامه با محوریت انجام پروژه های تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف مهندسی هوافضا امضا شده است.

همکاری در شناسایی و رفع موانع گلوگاهی توسعه صنایع هوایی، انجام مطالعات آینده پژوهی، راهبردی و ره‌نگاشت‌های موردنیاز در صنایع هوایی، برنامه‌ریزی برای ایفای نقش فعال در اجرای سند برنامه راهبردی صنعت حمل و نقل هوایی، حمایت از ایده های نوآورانه و شرکت های دانش بنیان فعال در قالب رویدادهای همرسانی و شتابدهی از محورهای همکاری این تفاهم نامه بشمار می رود.

در این تفاهم نامه حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در موضوعات مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه مورد توجه قرار گرفته است.

مدت این تفاهم نامه ۳ سال از زمان امضاء طرفین است که در صورت توافق قابل تمدید خواهد بود.

دکتر سیدرضا غفاریان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار کرد: پرداخت هدف مند و سیستماتیک به رویدادهای پژوهشی از اولویت های دانشگاه است و در این مسیر برنامه ریزی وسیعی صورت گرفته است.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از پتانسیل علمی و پژوهشی بسیار بالایی برخوردار است و زمانیکه ارتباط سیستماتیک میان این دانشگاه و صنایع بر قرار گردد شاهد خروجی بسیار ارزشمند و کاربردی خواهیم بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه دارد ارتباط هدفمند با صنعت داشته باشد تا از این طریق بتواند براساس نیازهای کشور حرکت کند.

غفاریان تاکید کرد: باتوجه به پتانسیل و وجود اساتید و دانشجویان نخبه، این دانشگاه می تواند با کمک صنایع مرتبط در حوزه هوافضا فعالیت های ویژه ای انجام دهد و این امر موجب می شود تا در حوزه آموزش و پژوهش موفق تر و هدفمندتر حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید برای ارتباط با صنایع برنامه ریزی منسجم و بلند مدتی را دنبال کنند، گفت: زمانی که این برنامه ریزی صورت گیرد افق دید جوانان در هدفمند بودن پژوهشها روشن تر شده و امید بیشتری برای ماندن در کشور خواهند داشت، همچنین بخش خصوصی نیز به سمت دانشگاه ها راغب تر حرکت خواهد کرد.